pontra nőtt az előnye a tabellán

HELSA ANDRÁSHIDA TE 2 : 1 ZALASZENTIVÁN SE
    PÉK ÁDÁM 55 (1 : 0) 1   GÁL JÁNOS
    BOCZFÖLDI MIHÁLY 22       7   CSISZÁR ZOLTÁN 55'
46'   BAGÓ GÁBOR 3 Játékvezető: 8   RUMI ROLAND
    JÓZSA TAMÁS 89 IVÁNYI 10   RUMI RÓBERT
    SZENTE GÁBOR 30       11   TÓTH DÁNIEL 60'
    KAJ ANDRÁS 77       13   ZELKO MIKLÓS 53'
    NIKITSCHER NORBERT 5       16   VIOLA RICHÁRD
    PARRAG KRISZTIÁN 99       19   PAPP DÁVID
    PÉTER PÉTER 15       23   TÓTH MARCELL
60'   MÁJER TAMÁS 20       83   UDVARDI ATTILA
46'   AGG ZOLTÁN 88       89   NÉMETH BALÁZS 48'
  Csere:           Csere:
46'   ORBÁN ATTILA 9       32   SOMOGYI RUDOLF 48'
46'   VINCZE ÁDÁM 46 ' 18       99   HIDEG ANDRÁS 53'
60'   MOLNÁR NORBERT 10       18   SZEGLET KRISZTIÁN 55'

Gólszerző:
45'   NIKITSCHER NORB. 1 : 0
80'   VINCZE ÁDÁM 2 : 0
85'   PÉTER PÉTER (öngól) 2 : 1

Sárga lap:
15'   SZENTE GÁBOR
29'   CSISZÁR ZOLTÁN
32'   RUMI RÓBERT
64'   KAJ ANDRÁS
65'   ORBÁN ATTILA
67'   NIKITSCHER NORB.
69'   PAPP DÁVID
77'   VIOLA RICHÁRD
79'   SOMOGYI RUDOLF
83'   BOCZFÖLDI MIHÁLY
94'   MOLNÁR NORBERT

Piros lap:
73'   HIDEG ANDRÁS
                                                                                                                   Fotó: Katona Tibor

Percről-percre:

45' Parrag végzett el szemfülesen egy szabadrúgást, kiugratta a bal szélen induló Pétert, akinek középre adott labdáját Nikitscher lőtte a hálóba. 1:0
80' Orbán szabadrúgása a felsőlécen csattant, a mezőnybe visszapattanó labdát pedig Vincze Ádám passzolta az üres kapuba. 2:0
85' A vendégcsapat végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról. A középre adott labda egy kavarodást követően Péter lábáról került a hazai kapuba. 2:1

A mérkőzésről...

Küzdelmes, paprikás hangulatú igazi rangadót játszott a két élcsapat. A vendégek kezdtek jobban, bár igazán komoly helyzetük nekik sem adódott. Jobbára hosszú előreívelésekkel próbálkoztak gyors támadóikat megjátszani. A félidő második felére az ATE is magához tért, és kiegyenlítetté vált a küzdelem. A játékrész utolsó percében pedig egy gyorsan és szemfülesen elvégzett szabadrúgás után a vezetést is megszerezte Szabó Zsolt együttese. A folytatásban nagyot változott a játék képe, magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat és sokat passzolva egyértelmű fölénybe került. Egygólos vezetésnél előbb Kaj, majd Parrag találta telibe a kapufát, a harmadik kapufa után azonban már a gól is összejött. A hajrában a Zalaszentiván még egy szerencsésnek mondható góllal szépített, az eredmény azonban már nem változott. A hazai csapat nagy akarással játszott és főleg második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyert.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Erőnket és egységünket mutatja, hogy három vereség után épp az egyik legnagyobb riválisunk, a Zalaszentiván ellen tudtunk talpra állni. Mindenki átérezte a mérkőzésnek fontosságát, és mindenki a maximálisan állt hozzá. Izgalmas mérkőzés volt, igazi rangadóhoz méltó hangulattal, sok nézővel, nagy küzdelemmel.  A második félidőben rengeteg helyzetet alakítottunk ki, és nagyon keményen megdolgoztunk azért, hogy miénk legyen a három pont. Kifejezetten örülök annak, hogy sikerült kilencven percig a hidegvérünket megőrizni. Előnyünk jelenleg négy pont, egy kis előnyhöz jutottunk, de még semmi nem dőlt el."

10 ZALASZENTGYÖRGY SE 21 2 4 15 26 60 0 10
11 Z-SERVICE ZALASZENTMIHÁLY 21 4 6 11 36 66 2 5 (-13 pont)

Zala Megyei II. osztály U19

HELSA ANDRÁSHIDA TE 3 : 1 ZALASZENTIVÁN SE
    IHÁSZ LÁSZLÓ 25 (2 : 1) 1   NÁTRÁN ANDRÁS
    SZENTGYÖRGYVÖLGYI ÖRS 2       2   KORONCZI KRISTÓF
70'   ROSTA RENÉ 5 Játékvezető: 8   HORVÁTH JÓZSEF
46'   PAPP JÓZSEF 6 SZABADOS 9   KOVÁCS PÉTER
    VÖLLER DÁNIEL 10       10   BOGDÁN ERIK
46'   LANG MÁTYÁS 11       11   LUTER KRISTÓF
    HORVÁTH ADRIÁN 19       12   DÜH GERGŐ
61'   TÓTH BENEDEK 20       13   TÓTH BARNABÁS
    KOCSIS MARTIN 22       14   HORVÁTH MARTIN
    DOMINKÓ MARCELL 77       16   LEPOSA MÁRKÓ DÁNIEL
    DOMINKÓ MÁTÉ 88       17   SZAKOS RICHÁRD
46'   SZABÓ MILÁN 17       7   ERDÉLYI ERIK
46'   SRÁGLI JÓZSEF TAMÁS 21
61'   BAJOR DÁVID 14
70'   TAKÁCS BRENDON 99
    JAKAB JÁCINT 13

SZABÓ ZSOLT           VASS LÁSZLÓ

Gólszerző:
38'   DOMINKÓ MÁTÉ 1 : 0
40'   VÖLLER DÁNIEL 2 : 0
41'   HORVÁTH MARTIN 2 : 1
89'   VÖLLER DÁNIEL 3 : 1